← Tornar
Cartell de Scooby-Doo

Scooby-Doo

Estrena: 14 de juny 2002 Durada: 87 min Gèneres: Mystery, Adventure, Comedy ★ 6.1 (4889 vots)
Basada en els personatges de la sèrie Scooby-Doo, creats per Hanna Barbera. Dos anys després que un xoc d'egos obligués Misteri SA a tancar les portes, Scooby-Doo i els seus espavilats amics són convocats individualment a l'Illa del Terror per investigar una sèrie d'incidents paranormals al parc d'atraccions. El propietari de l'Illa del Terror, Emile Mondavarious intenta tornar a unir els joves perquè resolguin el misteri abans que el seu secret sobrenatural espanti la multitud d'universitaris que el freqüenten.
Idiomes
English
Títols alternatius
Skuby-Du · BGScooby-Doo ja salaperäinen saari · FISkoúmpi Ntou: Énas tetrápodos íroas · GRSkubi Du · RSScooby-Doo - Der Kinofilm · DEScooby-Doo: The Movie · USScooby-Doo, le film · FRՍքուբի-Դու · AM
Països d'origen
United States of America
Estatus
Released
Títol original
Scooby-Doo
Llengua original
EN
Pressupost
$84.0 M
Ingressos
$275.7 M
Popularitat
12
Col·lecció
Enllaços externs

Dates d'estrena

AU
01 de jul. 2004
G
General. The content is very mild in impact.
Tipus 5
PE
31 d'oct. 2002
Tipus 3
US
11 d'oct. 2002
PG
Some material may not be suitable for children under 10. These films may contain some mild language, crude/suggestive humor, scary moments and/or violence. No drug content is present. There are a few exceptions to this rule. A few racial insults may also be heard.
Tipus 5
AR
10 d'oct. 2002
Tipus 3
CO
10 d'oct. 2002
Tipus 3
BR
04 d'oct. 2002
L
General Audiences. Do not expose children to potentially harmful content.
Tipus 3
HU
15 de set. 2002
6
Not recommended below age of 6.
Tipus 3
EG
28 d'ag. 2002
Tipus 3
VE
28 d'ag. 2002
Tipus 3
CY
23 d'ag. 2002
Tipus 3

On veure-la (ES)

Enllaç TMDB/JustWatch

Streaming
Amazon Prime Video Amazon Prime Video Amazon Prime Video with Ads Amazon Prime Video with Ads
Lloguer
Apple TV Store Apple TV Store Rakuten TV Rakuten TV Amazon Video Amazon Video
Compra
Apple TV Store Apple TV Store Rakuten TV Rakuten TV Amazon Video Amazon Video

Dades de proveïdors gràcies a TMDB / JustWatch.

Repartiment destacat

Equip tècnic

Crítiques

Wuchak ★ 6.0
15 de jul. 2025
**_Better the second time around_** Being a fan of the original cartoon from 1969-1970, I saw this live-action version when it debuted at the theater. After the first 15 minutes or so I slowly became more and more disappointed. Yet upon seeing it again last night, I must say it's better on repeat viewings. What most impressed me on my first viewing was Matthew Lillard as Shaggy and Linda Car...
Llegir més →

Imatges

Pel·lícules similars

Cartell de The Simpsons Movie
The Simpsons Movie
★ 7.0
Cartell de Armageddon
Armageddon
★ 6.8
Cartell de Superdetectiu a Hollywood 2
Superdetectiu a Hollywood 2
★ 6.5
Cartell de Mrs. Brown's Boys D'Movie
Mrs. Brown's Boys D'Movie
★ 5.4
Cartell de Nit de jocs
Nit de jocs
★ 6.8
Cartell de Tres colors: Vermell
Tres colors: Vermell
★ 7.9

També et pot agradar

Cartell de Scooby-Doo 2: Desbocat
Scooby-Doo 2: Desbocat
★ 6.1
Cartell de Trick or Treat Scooby-Doo!
Trick or Treat Scooby-Doo!
★ 6.9
Cartell de Les ovelles detectives
Les ovelles detectives
★ 7.9
Cartell de Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost
★ 8.0
Cartell de Chip 'n Dale: Rescue Rangers
Chip 'n Dale: Rescue Rangers
★ 7.0
Cartell de The Fox and the Hound 2
The Fox and the Hound 2
★ 6.0